Wielki sukces uczennicy Dębickiej Szkoły Mody

Wielki sukces uczennicy
Dębickiej Szkoły Mody

Angelika Stasiak, uczennica I klasy technikum odzieżowego dębickiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 jest jedną z dziesięciu finalistek Ogólnopolskiego Konkursu na Młodego Projektanta Bielizny Damskiej.

Celem konkursu jest możliwość konfrontacji trendów mody w bieliźnie z wyobrażeniami plastycznymi, a także promocja talentów i możliwość praktycznego sprawdzenia stopnia przydatności do zawodu projektanta bielizny damskiej.

Trzeba nadmienić, że jest to ogromny sukces Angeliki, ponieważ jest uczennicą dopiero pierwszej klasy, a konkurs jest skierowany także do projektantów wyższych uczelni. W gronie finalistek znalazły się studentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, a także kierunku wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Sukces Angeliki jest także sukcesem Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, ponieważ w rywalizacji szkoła wzięła udział po raz pierwszy i udało się jej zakwalifikować do ścisłej dziesiątki. Popularny „Mechanik” kształci młodzież także w kierunkach nie związanych z mechaniką i budownictwem. Działa tutaj Dębicka Szkoła Mody.

Początkiem czerwca czeka Angelikę wyjazd do Białegostoku, gdzie odbędzie się gala finałowa konkursu, podczas której zostanie wyłoniony zwycięzca. Organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku. Sponsorem głównym Konkursu jest firma Kinga z Białegostoku.

Tekst: Edyta Matusik

Szczegóły konkursu w linku