Udział naszej szkoły w „Konkursie na najlepszą pracę własną uczniów szkół ponadgimnazjalnych”

14 kwietnia 2014 po raz pierwszy nasza szkoła brała udział w „Konkursie na najlepszą pracę własną uczniów szkół ponadgimnazjalnych” organizowanym przez Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Celem konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z szeroko pojętej elektryki oraz wyłonienie najbardziej utalentowanych uczniów.

Tomasz Kurczyk z kl. IIIR zaprezentował zaprojektowany i wykonany przez siebie lewitator magnetyczny. Jest to ciekawe urządzenie za pomocą, którego można wprowadzić w stan lewitacji czyli bezwładnego unoszenia różne ferromagnetyczne przedmioty. Zjawisko to jest wykorzystywane np. w szybkich liniach kolejowych , pociągach na tzw. poduszkach magnetycznych. Praca Tomasza bardzo się spodobała. W nagrodę otrzymał niewielką nagrodę pieniężną, dyplom oraz drobne gadżety.

Tekst i zdjęcia : Grażyna Drapała