ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2014 w Dębicy

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2014 w Dębicy

Po raz pierwszy w tym roku połączyliśmy siły. Organizatorami Światowego Dnia Wody 2014 w Dębicy są wspólnie: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, Szkoła Podstawowa nr 11 im. 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy oraz Wodociągi Dębickie sp. z o.o. Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Dębicy.

W organizację obchodów Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca, aktywnie włączyli się uczniowie ZSZ Nr1. Młodzież odwiedzi dębickie przedszkola. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przygotowali widowiskową prezentację multimedialną oraz związane z nią gry i zabawy interaktywne. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach, przygotowanych w formie zabawy, jednocześnie dowiadując się, jak ważna jest czysta woda i dlaczego należy ją oszczędzać. Szkoła Podstawowa nr 11 przeprowadzi dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny, skierowany do uczniów wszystkich dębickich szkół podstawowych, a drugi to konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów zatytułowany „Woda źródłem życia”. Ich celem jest kształtowanie świadomości młodych ludzi i wyrabianie właściwych postaw wobec globalnych problemów i zagrożeń wynikających z marnotrawienia bogactw naturalnych.

Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Wody 2014 odbędzie się 21 marca o godzinie 17.00 w Centrum Handlowym „Raj”. Wcześniej mieszkańcy naszego miasta będą mogli obejrzeć wystawę prac konkursowych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W trakcie finału zostaną ogłoszone nazwiska zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wodociągi Dębickie.

Z tej okazji Wodociągi Dębickie przygotowały również film edukacyjny pod tytułem „Woda Źródłem Życia”, który obejrzeć można będzie w dębickich telewizjach kablowych oraz w internecie. Zapraszamy 21 marca o godzinie 17.00 do Centrum Handlowego „Raj”.