MŁODZI GŁOSUJĄ
MŁODZI GŁOSUJĄ

W ramach akcji Młodzi głosują organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w naszej szkole, w dniu 30 kwietnia 2015 roku, odbędą się WYBORY PREZYDENCKIE.

Jak głosować!!!

• w wyborach mogą wziąć uczniowie klas od I-III po okazaniu legitymacji szkolnej lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość;
  • głosować można od godziny 8 do 12;
  • w celu oddania głosu, na karcie głosowania, należy w kwadracie wpisać znak “X”. Głos zostaje uznany za nieważny, gdy przy żadnym kandydacie nie pojawi się znak “X” lub kiedy znak “X” pojawi się więcej niż jeden raz.

O akcji
Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

• dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów;
  • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską.

Projekt Młodzi głosują nie jest agitacją polityczną - zależy nam wyłącznie na angażowaniu młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działanie.

Zapraszamy do udział w wyborach
Grupa projektowa

Tekst: Organizatorzy