Szkolenia bhp uczniów warsztatów szkolnych 2014
Szkolenia bhp uczniów warsztatów szkolnych 2014

W dniach od 2 do 8 września 2014r. odbyły się szkolenia wstępne w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy dla wszystkich uczniów rozpoczynających zajęcia na warsztatach szkolnych w roku szkolnym 2014/2015.

Uczniowie zostali zapoznani z obowiązującymi przepisami bhp na terenie szkoły w szczególności z „Regulaminem warsztatów szkolnych”, „Zasadami BHP obowiązujących uczniów”, „Procedurą wypadkową”, zasadami stosowania odzieży i obuwia roboczego, środków ochrony indywidualnej, profilaktyczną opieką zdrowotną, ryzykiem zawodowym na wszystkich stanowiskach zajęć praktycznych w pracowniach warsztatowych. Omówiono zagadnienia dotyczące ochrony przeciwpożarowej w tym procedurę ewakuacji.

Szkolenie dwudziestu ośmiu grup uczniów prowadziła st. specjalista ds. BHP Pani Małgorzata Bokota.

Tekst: Małgorzata Bokota