Nagroda specjalna na II Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Szyciu dla uczennicy ZSZ Nr 1 im. J. P. II w Dębicy – Izabeli Ochab

W ramach CracowFashionWeek 2015 w piątek 27 marca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu . W konkursie wzięło udział 29 uczestników z 16 szkół z całej Polski oraz zza granicy. Zadaniem uczestników było uszycie sukienki. Prace młodzieży oceniało jury składające się z wykładowców SAPU, przedstawiciela firmy Brother – producenta maszyn do szycia oraz reprezentanta Ariadny – fabryki nici. W swoich ocenach Jury brało pod uwagę takie aspekty jak m.in: jakość odszycia, zastosowanie odpowiednich zabiegów technologicznych do wybranego wzoru czy dopasowanie materiału do wybranej formy odzieżowej.

Do udziału z naszej szkoły zakwalifikowały się uczennice III klasy Technik Technologii Odzieży : Dominika Pociask i Izabela Ochab . Uczennice miały 5 godzin zegarowych na skrojenie i uszycie sukienki, z uwzględnieniem takich elementów jak: obłożenie, suwak błyskawiczny, kieszeń. Każdy z projektów był unikatowy, fantazyjny a poziom krawiectwa wysoki.

Po 5 godzinach wytężonej i twórczej pracy uczennica Izabela Ochab zdobyła wyróżnienie i nagrodę specjalną czyli udział w pięciodniowych bezpłatnych warsztatach (do wyboru: technik hautecouture, stylizacji, fotografii, projektowania biżuterii, projektowania wnętrz) organizowanych przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Tekst i zdjęcia: Halina Brzeska