79 spotkanie z Janem Pawłem II "Ojczyzna Świętością"
79 spotkanie z Janem Pawłem II "Ojczyzna Świętością"

W Izbie Patrona Szkoły 12 listopada 2014 roku odbyło się 79. spotkanie z Janem Pawłem II pod tytułem "Ojczyzna Świętością". Podkreślało istotę Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w roku 1918 roku. Nasz kraj przez 123 lata znajdował się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Tysiące Polaków oddało swoje życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym państwie.

Spotkanie rozpoczął p. Jerzy Kula, witając wszystkich zaproszonych gości. Następnie ks. Tomasz Kozioł poprowadził modlitwę w intencji ojczyzny. Pani dyrektor Bożena Zielińska wygłosiła mowę o obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście oraz poinformowała, że tytuł zasłużonego dla miasta Dębicy otrzymał Adolf Moździoch, który był nauczycielem wychowania fizycznego w "Mechaniku". Uczniowie klasy IIE wraz z nauczycielką języka polskiego p. Ewą Regułą przygotowali występ poetycko- muzyczny, który idealnie oddawał charakter tego święta. Wiersze oraz pieśni patriotyczne wykonali: Danuta Nylec w roli narratora, Katarzyna Oszajec, Piotr Pytel, Alicja Siwula, Joanna Czyż, Paweł Nicoś, Malwina Jędrzejczyk, Paulina Furgał i Kinga Parys.

Opracowaniem muzycznym zajęli się Krystian Stanosz wraz z Bartoszem Knychem. Za śpiewniki, dzięki którym wszyscy słuchacze spotkania mogli dołączyć się do śpiewu byli odpowiedzialni Daniel Kwarta, Jakub Kuśmider i Przemysław Stec. Śpiewniki zostały opracowane graficznie przy pomocy nauczycielki informatyki p. Jadwigi Kosteleckiej i p. Jacka Parysa. Scenografię, ktorą można było podziwiać podczas wystąpienia uczniów przygotowały Dagmara Woźna, Martyna CIszek oraz Zuzanna Jezuit. W spotkaniu brały udział następujące klasy: IVA z ks. Tomaszem Koziołem, IIIC z p. Bożeną Porzuczek oraz wychowawczyni kl. IIE p. Marzena Pietrucha. Na to szczególne spotkanie kl. IIE wykonała wyjątkowe zaproszenia. Po spektaklu p. Jerzy Kula wykonał pamiątkowe zdjęcia wykonawców wraz z zaproszonymi gośćmi.

Tekst: Gabriela Kazak
Zdjęcia: Jerzy Kula