Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej
Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej

W dniach 19-20 marca 2015 r., jak co roku w hali sportowej Naszej szkoły zostały rozegrane „Mistrzostwa ZSZ nr 1 w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora”. W turnieju wzięło udział 11 zespołów (IIIC, IIf, IIg, IVA, ID, IIh, IE, IIIA, IVM, IIA, IIb) podzielonych w drodze losowania na trzy grupy. Rozegrano 15 meczy grupowych, a następnie po dwie najlepsze drużyny z grupy awansowy do turnieju finałowego. W turnieju finałowym , który był rozgrywany następnego dnia grały klasy (IVA, IIg, IIIA, IIh, IVM, IIB), które rozegrały 12 spotkań systemem „ każdy z każdym”. O końcowej kolejności decydowała ilość zdobytych punktów. Po zaciętych i fascynujących meczach zwyciężyła klasa 4M, która przez cały turniej prezentowała równy poziom, a w szczególności wyważoną siatkówkę i to była ich recepta na sukces. Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za grę. Zwycięzcom gratulujemy! Kibicom dziękujemy, za stworzenie na trybunach w czasie trwania całego turnieju, fantastycznej atmosfery.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego : Mariusz Kania, Marek Zych i Waldemar Zima.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1 miejsce IV M
2 miejsce III A
3 miejsce II h
4 miejsce II B
5 miejsce IV A
6 miejsce II g
Komunikat szczegółowy z przebiegu zawodów umieszczony został w gablocie WF.

Tekst: Mariusz Kania