Wycieczka na targi „Energetab 2015” to już nasza tradycja – tak było również w tym roku

W dniach 15-17 września 2015r w Bielsku-Białej odbył się XXVIII Międzynarodowe Targi Energetyczne „Energetab 2015” Swoje produkty prezentowało ponad 850 wystawców z Polski, Europy i Azji.

Pojawiło się kilka nowych pawilonów a na szczególną uwagę zasługują duże ilości samochodów i ciągników różnych firm zachodnich zaadaptowanych do prac w energetyce jako samochody specjalistyczne. Podobnie jak w ubiegłym roku sporo było seminariów i wykładów o branży elektrycznej i elektronicznej. Tradycyjnie na wycieczkę wybraliśmy 2 dzień prezentacji, w tym roku to 16 września 2015. W tym roku na wycieczkę zwiedzać targi oraz podążać śladami Patrona Naszej Szkoły pojechały klasy o specjalności elektrycznej: II D /2, III D/2, IV C/1 – łącznie 42 osoby opiekunami wycieczki byli: Pani Małgorzata Susz, Pani Bernadetta Bieniasz-Erazmus i Pan Marian Skóra.

Wyruszyliśmy z Dębicy o 5:30 a o godz. 10-tej dotarliśmy na miejsce targów. Mieliśmy szczęście i podobnie jak w ubiegłym roku dopisała nam piękna, pełna słońca pogoda. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się pawilony z elektryką przemysłową, miernictwo elektroniczne i robotyka przemysłowa. Na zwiedzanie było więcej czasu, ponieważ przyjechaliśmy ponad godzinę wcześniej w stosunku do ubiegłego roku. Była to wspaniała lekcja z kilku przedmiotów zawodowych grupy elektrycznej i elektronicznej. Zbieraliśmy katalogi, prezentacje reklamowe i różne ulotki, które już zostały umieszczone na szkolnych gazetkach i są prezentowane na zajęciach dydaktycznych.

Druga część wycieczki rozpoczęła się o godzinie 14:15, wyruszyliśmy do miasta rodzinnego Naszego Patrona Szkoły. Zebraliśmy się obok kościoła przy pomniku Jana Pawła II. Potem była modlitwa w kościele – chwila skupienia, a później zwiedzanie miasta i „papieska kremówka”. Kolejny etap wycieczki to Kalwaria Zebrzydowska i Sanktuarium Maryjne do którego często przed laty pielgrzymował Jan Paweł II. Zwiedziliśmy bazylikę i dom pielgrzyma. Po krótkim odpoczynku autokar ruszył w drogę powrotną do Dębicy.

Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, dzielili się spostrzeżeniami z całego dnia wycieczki. Była to bardzo udana kolejna wycieczka na targi „Energetab 2015”... następna dopiero za rok.

Zespół Przedmiotowy Nowoczesnych Technologii