84 spotkanie w Izbie Patrona

84 spotkanie w Izbie Patrona

Dnia 16 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w kolejnym „Spotkaniu z św. Janem Pawłem II”. Poruszana tematyka dotyczyła Światowych Dni Młodzieży. Większość z was zapewne wie, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26 – 31 lipca 2016 r. w Krakowie. W związku z tym, podczas tegorocznych spotkań w Izbie Patrona, pragniemy przybliżyć Wam, droga młodzieży, jak powstał pomysł owych spotkań Papieża z młodzieżą, jak one przebiegają i gdzie do tej pory się odbyły.

Klasa 3 B, w swoim wystąpieniu, omówiła trzy pierwsze Światowe Dni Młodzieży: Rzym – 1985, Buenos Aires – 1987, Santiago de Compostella – 1989. Przybyli goście mogli obejrzeć prezentację poświęconą ww. spotkaniom, oraz posłuchać fragmentów orędzi, jakie wtedy Papież wygłosił do ludzi młodych.

Ks. Stanisław Kołodziej przyniósł kopię tzw. Krzyża Młodych, który jest jednym z symboli Światowych Dni Młodzieży. Poprowadził również modlitwę w intencji dobrego duchowego przygotowania młodzieży do spotkania z Ojcem Świętym.

Pani dyr. Renata Zielińska uświadomiła zebranym, że rok 2016 będzie szczególny nie tylko ze względu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie ale w kwietniu 2016 r. nasza szkolna społeczność będzie obchodzić 10-lecie nadania szkole imienia Jana Pawła II.

P. Jolanta Muter, jak na historyka przystało, zapytała uczniów z czym kojarzy im się data 16 października. W odpowiedzi, pani profesor usłyszała, że jest to dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, a Sejm RP w 2005 r. ustanowił ten dzień polskim świętem.

Opracowała: Agnieszka Piękoś