Sprawozdanie –Próba pobicia Rekordu Guinnessa w ilości rysunków narysowanych kredą na chodniku

We wtorek tj.27 października grupa uczniów z naszej szkoły (14 osób)wraz z opiekunem- M. Kasprzyk wzięła udział w próbie pobicia Rekordu Guinnessa w ilości rysunków narysowanych kredą na chodniku –czyli tzw. mandali kredowych. Organizatorami wydarzenia byli Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Jana Pawła II w Dębicy wraz z Burmistrzem Miasta Panem Mariuszem Szewczykiem. Głównym sponsorem była Fabryka Farb i Lakierów ”Śnieżka” SA . Wybór miejsca dla odbycia się imprezy nie był przypadkowy. Odnowione i uporządkowane alejki w Parku im. Władysława Skarbka-Borowskiego nadawały się idealnie do tego celu. Inicjatywa pobicia Rekordu Guinnessa została skierowana do najmłodszych, ale udział w imprezie mógł wziąć każdy kto się zarejestrował w biurze zawodników i pobrał numer startującego.

Każdy z uczestników otrzymał tematykę rysunków związanych z życiem Jana Pawła II. Powiązana tematyka z kolejnych etapów życia Ojca Świętego stworzyła narysowany przez uczestników Pamiętnik Świętego Jana Pawła II. Radosne barwy, kolorowe od kredy palce ,humory oraz świetna zabawa na świeżym powietrzu dopisywały wszystkim , którzy wzięli udział w tej ciekawej imprezie zorganizowanej w naszym środowisku.

Tekst: Maria Kasprzyk
Zdjęcia: Dominika Jezuit