Zakończenie klas maturalnych

Zakończenie klas maturalnych

29 kwietnia w naszej szkole żegnaliśmy uczniów klas czwartych technikum. Uroczyste zakończenie poprzedzone było Mszą Św. w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Następnie Dyrekcja, rodzice, nauczyciele, wychowawcy, goście oraz absolwenci spotkali się w sali gimnastycznej.

Pani Dyrektor Bożena Zielińska pożegnała naszych abiturientów, życząc im zdanej matury oraz samych trafnych życiowych wyborów. Następnie ks. Józef Durlak przemówił do młodzieży, przytaczając słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II: "Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali". Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali Dyrekcji oraz nauczycielom za cierpliwość i poświęcony czas, a absolwentom życzyli zdanych egzaminów dojrzałości i wytrwałości w osiąganiu dalszych celów.

Następnie Pani Dyrektor wraz z przedstawicielami Rady Rodziców rozdali nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów kończących szkołę. W bieżącym roku szkolnym część uczniów klasy 4D o specjalności Mechatronik, brała udział w Innowacji Pedagogicznej DARCO. Za udział w tych zajęciach odebrali dziś dyplomy z rąk Pani Dyrektor i przedstawicieli Rady Rodziców, a byli to: • Tomasz Gawlik
• Michał Kalita
• Marcin Kobos
• Dawid Matłok
• Dawid Słota
• Cezary Zięba

Mieliśmy przyjemność również gościć Pana Marcina Szymczyka ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich, który przyjechał specjalnie, aby pogratulować bardzo dobrych wyników uczniom klasy 4C o specjalności Technik Elektryk. A wyróżnienia z jego rąk otrzymali:
• Tomasz Dybowski
• Dawid Maciąg

Po części oficjalnej mogliśmy się przenieść w sentymentalną podróż. Każda klasa przygotowała prezentację multimedialną lub film, w którym uwieczniła najciekawsze chwile spędzone w murach naszej szkoły. Wspomnienia te przeplatane były muzyką graną przez nasz zespół muzyczny oraz poezją recytowaną przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Na koniec każda klasa udała się na ostatnie spotkanie z wychowawcami, gdzie absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

DRODZY ABSOLWENCI!
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w Waszej pamięci. A chwile spędzone w murach naszej szkoły będą zawsze miłym wspomnieniem. Życzymy Wam zdanej matury, a następnie szczęścia i wytrwałości w osiąganiu życiowych celów. Niech spełniają się Wasze marzenia!

TEKST I ZDJĘCIA: Katarzyna Madej