XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

W dniu 12.02.2016 odbyła się w Krakowie XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (OOWEiE). W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie z wielu miast z całej Polski, łącznie ponad 450 uczniów. Młodzież rywalizowała w sześciu kategoriach tematycznych:

• elektronika,
  • elektronika medyczna,
  • elektryka,
  • mechatronika,
  • teleinformatyka,
  • informatyka.

Z naszej Szkoły w Olimpiadzie uczestniczyli w grupie mechatronicznej uczniowie klasy 3C : Mateusz Świerczek oraz Mateusz Susz. Od tego roku zmienił się tryb rozgrywek. Akademia Górniczo Hutnicza czyli główny organizator wyszedł naprzeciw sugestiom Szkół zgodnie z wynikami rozesłanych ankiet. Nastąpiło rozdzielenie części testowej od pozostałych rozgrywek. Test będzie odbywał się centralnie na AGH trybem jednodniowym. Sprawdzenie prac dokonane zostanie trybem natychmiastowym i uczestnicy przed wyjazdem będą wiedzieć kto zakwalifikował się do dalszych rozgrywek których gospodarzem będzie Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu. Termin rozgrywek to 22-23 kwietnia 2016 r. (piątek, sobota).

Uczniowie naszej szkoły pokazali się z dobrej strony mimo że nie udało im się zakwalifikować do finału, zdobili doświadczenie i będą mogli ponownie spróbować swoich sił za rok w kolejnej edycji olimpiady. Warto nadmienić że udział w tej olimpiadzie wiąże się nie tylko z możliwością zwolnienia z części teoretycznej Egzaminu Zawodowego, ale również z możliwością zdobycia indeksu na dowolna uczelnię techniczna w kraju, oraz zdobycia cennych nagród rzeczowych.

Opracował: Józef Dybowski