Udział szkoły w IX edycji akcji „Pola Nadziei”

Udział szkoły w IX edycji akcji „Pola Nadziei”

Na zaproszenie Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię ,,Pola Nadziei”.

Celem akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie ludzi, zwłaszcza młodych, że bezinteresowna pomoc człowiekowi choremu daje większy wymiar naszemu człowieczeństwu.

6 października w siedzibie hospicjum odbyło się spotkanie inaugurujące tegoroczną akcję z udziałem koordynatorów placówek oświatowych z powiatu, na którym przedstawiono harmonogram tegorocznych działań.

16 października na Placu Solidarności przy pomniku Jana Pawła II, młodzież z kl. 3AT wzięła udział w uroczystości rozpoczęcia akcji. Podczas uroczystości zaprezentowano część artystyczną. Program poetycko-wokalny dostarczył wszystkim zebranym dużo wrażeń oraz skłonił do głębokiej refleksji nad życiem, sensem cierpienia i przemijania. Na zakończenie uczestnicy zebrani wokół pomnika posadzili sadzonki żonkili. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei i znakiem rozpoznawczym akcji dobroczynnej wspierającej działalność hospicjów w całej Polsce.

Na terenie naszej szkoły uczniowie również posadzili żonkile, które wiosną po zakwitnięciu będą wręczane podczas organizowanych kwest. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i lekarstw dla podopiecznych hospicjum.

W ramach IX edycji akcji ,,Pola Nadziei” organizowany jest dla uczniów konkurs poetycki. Zachęcamy młodzież naszej szkoły do wzięcia w nim udziału. Warunki konkursu w załączniku.

Tekst: Małgorzata Wielgosz

Regulamin Konkursu Dębickie Pola Nadziei 2015/2016