NASI WOLONTARIUSZE GOTOWI DO NIESIENIA POMOCY!

NASI WOLONTARIUSZE GOTOWI DO NIESIENIA POMOCY!

9 lutego 2016 roku nasi uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim i Szkolnym Klubie PCK wzięli udział w szkoleniu dla wolontariuszy w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Warsztaty poprowadził pan Michał Braun, trener w projektach Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, członek Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Trener ten posiada doświadczenie międzynarodowe w krajowych i zagranicznych akcjach wolontariackich, czym też chciał podzielić się z młodymi ludźmi.

W swoim wystąpieniu zachęcał uczniów do czynnego włączania się w pomoc innym oraz przekonywał o obustronnych korzyściach tych przedsięwzięć. Młodzi ludzie pracując na rzecz innych, mogą szlifować znajomość języków obcych, realizować swoje pasje, rozwijać kreatywność, przedsiębiorczość i zdobywać nowe umiejętności.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 2D Wioleta Mroczek Jakub Zbarachewicz i z 2F Żaneta Ćwik i Ewelina Gierula. Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Maria Kasprzyk.

Opracowała: Marzena Rzucidło-Kołtun