DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

17 października obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II. Wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez księży katechetów: Józefa Durlaka, Adama Chmiela i Bronisława Zielińskiego. W homilii ksiądz Józef nawiązywał do nauczania Jana Pawła II. Po mszy odbyła się część artystyczna przygotowana przez młodzież pod kierunkiem pana Wiesława Przybysza. Młodzi wierszem i pieśnią przypomnieli nam postać naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. W tym uroczystym dniu odbyło się również ślubowanie klas pierwszych.

Pani Dyrektor Bożena Zielińska mówiąc o dzisiejszym święcie szkoły wróciła wspomnieniami do roku 2006 , kiedy to szkoła zyskała to zaszczytne imię.

W tym dniu nie zabrakło też życzeń dla wszystkich pracowników oświaty z okazji obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej. Dyrekcja szkoły wręczyła nauczycielom nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Gościliśmy w naszym gronie panią dr Annę Wilczyńską - Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, która w ciepłych słowach mówiła o trudzie związanym z zawodem nauczyciela, życząc wszystkim sukcesów i satysfakcji z wypełnianej misji.

TEKST: Marzena Rzucidło - Kołtun
ZDJĘCIA: Katarzyna Madej