IX Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki

IX Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki

31 maja 2017 r. w naszej szkole już po raz dziewiąty odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Doświadczalnego z Fizyki dla uczniów gimnazjów.

Konkurs ma na celu przybliżenie fizyki, jako nauki doświadczalnej, wyjaśniającej zjawiska przyrody. A finałowa część, gdzie uczniowie demonstrują swoje doświadczenia, uczy młodych ludzi sztuki prezentacji, argumentowania i wnioskowania.

Uczniowie przesłali prace pisemne, w których opisali trzy dowolne eksperymenty z fizyki, w których wykorzystuje się tylko przedmioty codziennego użytku.

W finale wzięły udział drużyny dwuosobowe z:

• Publicznego Gimnazjum w Czarnej
  • Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stobiernej
  • Publicznego Gimnazjum im. mjra A. Lazarowicza w Gumniskach

Doświadczenia prezentowane przez uczniów gimnazjów były bardzo ciekawe, przemyślane i świetnie zaprezentowane.

Jury w składzie:

• Pani dyr. Bożena Zielińska
  • Pani Urszula Krajewska – Bury
  • Pani Katarzyna Madej
  • Pan Marian Skóra
  • Pan Radosław Maksoń
oceniało finalistów konkursu pod względem: umiejętności prezentacji, atrakcyjności i oryginalności eksperymentu, poprawności formalnej i merytorycznej.

Wybór był bardzo trudny, a poziom wyrównany. Po obejrzeniu pokazów i dyskusji, wyłoniono następujących zwycięzców:

I MIEJSCE: Justyna Oszust i Kamila Majka uczennice Publicznego Gimnazjum w Czarnej

II MIEJSCE:Agnieszka Hodur i Patryk Mormolauczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stobiernej

III MIEJSCE: Julia Ciombori Kamil Kosiński uczniowie Publicznego Gimnazjum im. mjra A. Lazarowicza w Gumniskach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu „SZANSA” za ufundowanie nagród. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.

TEKST i ZDJĘCIA: Katarzyna Madej