GRAFICY Z MECHANIKA ZWIEDZAJĄ FIRMĘ KRONOSPAN

GRAFICY Z MECHANIKA ZWIEDZAJĄ FIRMĘ KRONOSPAN

Dnia 12.04.2017 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do firmy KRONOSPAN z siedzibą w Pustkowie-Osiedlu. KRONOSPAN to czołowy producent laminatów dekoracyjnych HPL, płyt kompaktowych oraz obrzeży meblowych. Firma ta, od 2016 roku jest patronem kierunku - Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych w naszej szkole. W wycieczce brali udział uczniowie TCPG z klasy 1D, 2E i 3F a opiekunami były Panie - Bernadeta Bienasz-Erazmus, Joanna Doroba i Maria Kasprzyk. Celem wycieczki było zwiedzanie zakładu, hali druku, zapoznanie się ze specyfikacją pracy oraz produktami firmy. Pan Tomasz Tabor - dyrektor produkcji opowiedział nam o firmie, przedstawiając prezentację multimedialną. Pokazał nam gotowe wzory płyt i laminatów. Uczniowie mogli przekonać się jak funkcjonuje nowoczesny, dobrze zorganizowany zakład produkcyjny, poznać specyfikę pracy urządzeń np. wielkoformatowych drukarek piezoelektrycznych oraz zobaczyć cały cykl produkcyjny. Uczniów szczególnie interesowała praca grafików, która jest bardzo ważna, ponieważ od niej zaczyna się cały proces produkcji.

Na zakończenie pobytu w zakładzie czekała na nas bardzo miła niespodzianka. Dyrekcja firmy ufundowała dla wszystkich poczęstunek – pizzę, napoje oraz upominki. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie wracali pełni wrażeń z nowym bagażem wiedzy i doświadczeń.

Tekst: Joanna Doroba
Zdjęcia: Izabela Żurek