UDZIAŁ UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY W OLIMPIADZIE ODZIEŻOWEJ

UDZIAŁ UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY W OLIMPIADZIE ODZIEŻOWEJ

Dnia 4 stycznia w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbyły się zawdy okręgowe IV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Wzięło w nich udział 148 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z południowego okręgu Polski i 102 uczniów okręgu centralnego Polski, którzy swój test rozwiązywali w tym samym czasie w murach Politechniki Łódzkiej.

Uczennice klasy II i III kierunku technik technologii odzieży: Dagmara Wajsler, Faustyna Żmuda, Anna Czuchra, Klaudia Nykiel, Łucja Pytel i Katarzyna Uryasz reprezentowały naszą szkołę.

Warunkiem zakwalifikowania się do centralnego, a zarazem ostatniego etapu Olimpiady było uzyskanie co najmniej 25 punktów. Taki wynik uzyskały: Anna Czuchra, Klaudia Nykiel i Łucja Pytel z klasy III. Finał IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży odbędzie się 3-4 kwietnia br. w siedzibie Politechniki Łódzkiej.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Tekst: Tekst: Edyta Matusik