Udział w XL Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Udział w XL Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

10 lutego 2017r na Akademii Górniczo- Hutniczej odbyła się jubileuszowa XL Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Do Krakowa przyjechała elita młodzieży z całej Polski oraz ze Lwowa. Ponad 500 uczniów rywalizowało w 6 grupach tematycznych:

1. Elektrotechnika
  2. Elektronika
  3. Elektronika medyczna
  4. Informatyka
  5. Mechatronika
  6. Teleinformatyka

Nasza szkoła reprezentowana była przez uczniów grupy elektrycznej (elektrotechnika) oraz mechatronicznej.

Byli to:
Dominik Łoch i Dawid Sobczyk z kl. IV D oraz Jakub Zbarachewicz z kl. IIID - elektrotechnika Tomasz Armata, Mateusz Susz oraz Mateusz Świerczek z kl. IV C –mechatronika.

Do sukcesu zabrakło odrobinę szczęścia. Mateuszowi Świerczkowi 2 punkty, a Jakubowi Zbarachewiczowi 3 punkty, aby dostać się do finału. Kuba ma szansę za rok. Opiekunami uczniów byli: Grażyna Drapała i Krzysztof Wójcik.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Drapała