I edycja staży i praktyk zawodowych

I edycja staży i praktyk zawodowych

Prawie dwa miesiące temu zakończyła się I edycja kursów i szkoleń dla uczniów w ramach projektu „Szkoła plus firma to pewna przyszłość”. Uczestnicy zdobyli nowe umiejętności i przydatne kwalifikacje zawodowe, które teraz będą mogli wykorzystać w środowisku pracy, ponieważ ruszyła I edycja staży i praktyk zawodowych.

3 lipca 2017 roku stażyści i praktykanci z „mechanika” pojawili się w siedmiu dużych dębickich firmach, gdzie przez cztery tygodnie będą zdobywać doświadczenie zawodowe i zobaczą, jak wygląda realne środowisko pracy. Udział w takiej formie wsparcia przynosi także dodatkowe korzyści w postaci kontaktów nawiązanych z pracodawcami, możliwości umieszczenia tego doświadczenia w swoim CV oraz zdobycia źródła referencji na przyszłość, co jest bardzo ważne, kiedy poszukuje się wymarzonej posady. Wspomnieć też należy o jeszcze jednym miłym aspekcie, czyli stypendium w wysokości tysiąca złotych, które każdy uczeń otrzyma za udział w stażu lub praktyce.

Od 3 do 28 lipca można spotkać uczniów i uczennice ZSZ Nr 1 w następujących firmach:
Euro-Bud – 5 osób
Fryz – 5 osób