Szkolenie dla Mechatroników

Szkolenie dla Mechatroników

Dla uczniów klasy 4C Technikum Mechatronicznego zostało zorganizowane szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe niezbędne na współczesnym rynku pracy. Pracodawcy oczekują doświadczonych pracowników, którzy będą przygotowani do pracy bez konieczności odbywania dodatkowych szkoleń. Oczekuje się specjalistów o ściśle ukierunkowanych umiejętnościach, odpowiadających wymaganiom pracodawców uwarunkowanych przez współczesną automatyzację zakładów przemysłowych.

Kurs obejmował umiejętności obsługi obrabiarek CNC oraz obsługi i programowania robota przemysłowego. Na warsztatach szkolnych posiadamy dwie obrabiarki CNC – tokarkę oraz wielozadaniową frezarkę. Dzięki patronatowi nad klasami mechatronicznymi przez firmę DARCO Sp. z o. o. w szkole mamy również do dyspozycji robot przemysłowy. Przekazany robot FANUC LR Mate 200iD jest profesjonalnym modelem powszechnie stosowanym na liniach produkcyjnych. W tak dobrze doposażonej szkole nie ma problemu z przeprowadzeniem takich szkoleń czy też kursów – jeśli tylko są chęci do nauki… :-)

Nowe umiejętności związane z produkcją przemysłową zdobyte w ramach dodatkowych zajęć praktycznych, w połączeniu z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi sprawią, że młodzi absolwenci staną się atrakcyjnymi oraz poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy i bez trudu będą mogli znaleźć zatrudnienie.

Opracowanie: Józef Dybowski