XCVII spotkanie pt. „Korzenie", czyli Zaduszki Patriotyczne z Janem Pawłem II
XCVII spotkanie pt. „Korzenie", czyli Zaduszki Patriotyczne z Janem Pawłem II

W Izbie Patrona 22 listopada 2017 roku odbyło się XCVII spotkanie pt. ?,,Korzenie", czyli Zaduszki Patriotyczne z Janem Pawłem II. Spektakl został przygotowany i wykonany przez uczniów z klasy I A pod opieką nauczycielki języka polskiego Ewy Reguły.

Wzruszające widowisko to spojrzenie na historię z perspektywy młodych, zbuntowanych ludzi, którzy w nieznanych dla siebie okolicznościach stają się świadkami ważnych wydarzeń historycznych. Rzecz ważną, o patriotycznym przesłaniu, opartą na faktach historycznych od powstania listopadowego do NSZZ ,,Solidarność" i mordu na ks. Jerzym Popiełuszce obejrzały klasy: I f, II D, III B, IV E z nauczycielami: p. M. Jasińską, p. A. Ziębą, p. J. Muter (nauczycielką historii inicjującą spotkania w Izbie Patrona), z bibliotekarkami: p. M. Kasprzyk i p. H. Nowak oraz z ks. Józefem Durlakiem, który rozpoczął ,,Zaduszki Patriotyczne" modlitwą za zmarłych nauczycieli. Idea spotkań z Patronem szkoły została podsumowana przez zaproszonego gościa p. J. Kulę, emerytowanego nauczyciela geografii naszej szkoły, który przez 8 lat dbał, aby Izba Patrona tętniła życiem; był organizatorem spotkań, zapraszał interesujących ludzi, organizował konkursy wiedzy o Janie Pawle II, maratony czytania dzieł Patrona i wyjazdy do Watykanu. Spotkanie wpisuje się w przygotowanie do jubileuszu 80 - lecia szkoły.

|Pobierz prezentację |

Tekst: Ewa Reguła