W Naszej Szkole odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Powiatu Dębickiego pod nazwą INTO ENGLISH

Dnia 29 listopada 2017 roku w Naszej Szkole odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Powiatu Dębickiego pod nazwą INTO ENGLISH. W zmaganiach wzięło udział 67 uczniów z następujących szkół:

• - Publiczna Szkoła Podstawowa w Siedliskach Bogusz
  • - Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy
  • - Zespół Szkół Publicznych w Żyrakowie
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Stobiernej
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Borowej
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
  • - Zespół Szkół w Grabinach
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwierniku
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej
  • - Zespół Szkół w Strzegocicach
  • - Zespół Szkół w Straszęcinie
  • - Gimnazjum przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pustkowie Osiedlu
  • - Gimnazjum przy Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeźnicy
  • - Zespół Szkół w Zawadzie
  • - Zespół Szkół w Pustyni
  • - Gimnazjum Dwujęzyczne w Dębicy
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Dolnych

Uczestnicy byli świetnie przygotowani i wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień konkursowych - zwycięzcy zdobyli prawie maksymalną ilość punktów. Najlepsi okazali się:
1. Julia Kipa - Gimnazjum Dwujęzyczne w Dębicy
2. Maciej Brzeski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Borowej
3. Norbert Falenty oraz Alexander Otaway-Kasperek - Gimnazjum Dwujęzyczne w Dębicy

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez stowarzyszenie „Szansa”. Dyplomy uczestnikom i opiekunom wręczyła Pani dyrektor Bożena Zielińska, wraz z Panią Anną Wilczyńską, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Po napisaniu testu uczniowie brali udział grach i teleturniejach związanych z kulturą krajów anglojęzycznych, przygotowanych dla nich w pracowniach multimedialnych. Zostali też oprowadzeni po szkole - zwiedzali warsztaty, pracownie szkolne i mieli okazję obserwować uczniów w trakcie zajęć.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy, dziękując równocześnie za przybycie i miłą atmosferę. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Bożenie Zielińskiej, Pani Annie Wilczyńskiej, a także nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły, którzy pomagali przy organizacji tego wydarzenia.

TEKST:Organizatorzy
Kinga Chłopek