Wycieczka na XXX Międzynarodowe Targi Elektryczne ENERGETAB w Bielsku Białej

Wycieczka na XXXI Międzynarodowe Targi Elektryczne ENERGETAB w Bielsku Białej

12 września uczniowie II i III klasy technikum elektrycznego oraz uczniowie III klasy technikum teleinformatycznego byli na XXXI Międzynarodowych Targach Elektrycznych ENERGETAB w Bielsku Białej.

W tym roku oferta targów była wyjątkowo okazała. Ponad 700 wystawców z 23 krajów Europy i Azji demonstrowało swoje najnowsze produkty dla elektryki, elektroniki i energetyki. Były to między innymi urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, transformatory, generatory silniki, agregaty prądotwórcze i UPS-y, odnawialne źródła energii, układy automatyki, sterowania, słupy i oprawy oświetleniowe, podnośniki specjalistyczne, narzędzia dla budownictwa energetycznego, a także rozwiązania informatyczne i usługi dla branży elektrycznej. Organizatorzy i wystawcy zadbali o miły nastrój. Przeprowadzali liczne, otwarte konkursy, hojnie nagradzając odważnych uczestników.

W drodze powrotnej tradycyjnie wyruszyliśmy śladami Jana Pawła II. Zatrzymaliśmy się w Wadowicach, nawiedziliśmy bazylikę Narodzenia Najświętszej Marii Panny, pospacerowaliśmy po rynku oraz zjedliśmy papieską kremówkę. Następnie pojechaliśmy do pobliskiej Kalwarii Zebrzydowskiej, szczególnie bliskiej Janowi Pawłowi II. Tam na chwilę zadumaliśmy się przed obliczem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, powierzyliśmy Jej własne troski i ze spokojem usiedliśmy w autobusie. Wizyta w tych miejscach była szczególnie ważna dla nas, ze względu na przypadający w tym roku jubileusz 80-lecia szkoły, której patronuje św. Jan Paweł II.

Cyt: „ Kalwaria ma w sobie coś takiego, że człowieka wciąga. Co się do tego przyczynia? Może i to naturalne piękno krajobrazu, który się stąd roztacza u progu polskich Beskidów….
Jan Paweł II

Za rok planujemy kolejny wyjazd, bo wrzesień w Bielsku Białej dla elektryków to nie tylko tradycja, ale również obowiązek, szczególnie że od kilku lat nam dopisuje przecudna wrześniowa pogoda.

Opiekunami na wycieczce byli: Małgorzata Susz, Grażyna Drapała, Jacek Parys i Marian Skóra.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Drapała