102 SPOTKANIE Z PAPIEŻEM Z DALEKIEGO KRAJU

"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
Jan Paweł II

25 października 2018 r. klasa 2 D przygotowała 102 spotkanie z Św. Janem Pawłem II w Izbie Patrona.

W tym dniu młodzież przypomniała zgromadzonym o okolicznościach wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża i biskupa stolicy Piotrowej. Był to czas dla naszego kraju dość trudny; Ojczyzna znajdowała się za żelazną kurtyną, a ustrój polityczny nie sprzyjał kościołowi katolickiemu. Mimo to biskupi zaufali kardynałowi Karolowi Wojtyle z Krakowa. Ludzie w Polsce przyjęli tę informacje z wielką radością. Nowy papież Jan Paweł II wiedział, że ten Pontyfikat to wielkie wyzwanie przemian i przeżyć duchowych dla Niego i katolików. Krótki film, który obejrzeliśmy oddał całkowicie sens tamtych emocji, jakie ówcześnie panowały w 1978 r.

58 letni papież, pełen energii przystąpił do realizacji swoich planów i w bardzo krótkim czasie udał się na pierwszą pielgrzymkę do Meksyku...

W pierwszą pielgrzymkę do Rzymu udał się również uczeń klasy 2D Michał Skwira, który wcześniej zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II. Podczas spotkania Michał oddał nam atmosferę przeżyć których doświadczył, podczas pielgrzymki. W wykonanej prezentacji zamieścił zdjęcia miejsc i ludzi, które zrobiły na nim olbrzymie wrażenie. Z Jego prelekcji dowiedzieliśmy się wielu pięknych miejscach i żywotach świętych, który pozostawili po sobie wielki dorobek.

Następnie Michał zaprezentował nam krótki film, który udało mu się nakręcić podczas pielgrzymki. Można było poczuć przez chwilę świetną atmosferę, która panowała na tej wycieczce. Później uczennice Sylwia Kut i Patrycja Śliwińska podsumowały Pontyfikat św. Jana Pawła II. Jego autorytet jest do dziś nieoceniony, działalność jakiej się zdołał podjąć bardzo szeroka. W Jego życiu nie raz musiał podejmować trudne wyzwania i decyzje, jakie stawił mu los, ale dzięki pomocy Bożej i charakterowi realizował swoje cele.

Takie cele i my musimy sobie stawiać. Mniejsze i większe na miarę naszych możliwości. Cel postawił sobie uczeń klasy 2 D Karol Cwanek, który podczas spotkania zaprezentował się grając na launchpadzie. Nowemu urządzeniu elektronicznemu trzeba poświęcić dużo cierpliwości i pracy. Karol ćwicząc zdobył nowe doświadczenie i umiejętności. Zapał do nauki to rzecz pożądana. Tym bardziej, że szykuje się nowa Edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II. Zapraszamy wszystkich uczniów do czynnego udziału. Na zwycięzcę czeka nagroda główna – sponsorowany wyjazd do Włoch.

W spotkaniu uczestniczyły klasy 3C i 4D z opiekunami Panią Małgorzatą Parys i ks. Adamem Chmielm.

Szczegóły wyjazdu

Tekst: Bernadetta Bieniasz-Erazmus