WYCIECZKA DO KRAKOWA – ŚLADAMI JANA PAWŁA II

W dniu 25 października 2018 roku uczniowie udali się do Krakowa, by uczcić 40 – lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Nasz Patron Szkoły od rozpoczęcia studiów do zakończenia posługi kardynalskiej był związany z archidiecezją krakowską.

WYCIECZKA DO KRAKOWA – ŚLADAMI JANA PAWŁA II

Zwiedzanie dawnej stolicy Polski rozpoczęliśmy od przejścia Traktem Królewskim. Prowadzi on z Wawelu ulica Grodzką przez Rynek do Barbakanu. Po zwiedzaniu kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennic i Rynku udaliśmy się na ul. Franciszkańską 3. Obejrzeliśmy mozaikę z Janem Pawłem II w oknie budynku pałacu arcybiskupów krakowskich. Następnie zwiedziliśmy kościół Franciszkanów z witrażem i polichromią wykonaną przez Stanisława Wyspiańskiego. Po chwili odpoczynku obejrzeliśmy wystawę muzeum archeologicznego ze zbiorami pochodzącymi z Polski, Egiptu i Peru.

WYCIECZKA DO KRAKOWA – ŚLADAMI JANA PAWŁA II

Zwiedzanie miasta zakończyło się w „Sercu Polski” na Wawelu.

Pogoda i humory jak zwykle dopisywały.

Opiekunowie: p. Bożena Zielińska
p. Wiesław Przybysz