Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć ofiar w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

„Niech zstąpi Duch Twój
I odnowi oblicze ziemi – TEJ ZIEMI:
I wołam ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież.”

Uczniowie z klasy 3E z panią Haliną Nowak i Ewą Regułą uczestniczyli 13 grudnia 2019 r. w 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Pod Krzyżem Solidarności kwiaty złożyli przedstawiciele samorządów: powiatowego, miejskiego i gminnego, a uczniowie z różnych szkół średnich zapalili symboliczne znicze.

Wysłuchano krótkiej refleksji pana Adama Kantora o niechlubnej karcie z historii naszego NARODU.

Pan Adam Kantor to aktywny od 1945 r. przeciwnik władz komunistycznych, w latach 1948 – 1949 organizator i dowódca Armii Kresów, w 1949 r. skazany przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Rzeszowie na 20 lat więzienia – zwolniony w 1954 r. Od 1980 r. przewodniczący strajków w województwie rzeszowskim, a następnie członek „Solidarności” pełniący wiele funkcji.

Pan Adam Kantor zaproponował naszej młodzieży wspólne zdjęcie przy pomniku Jana Pawła II, bo dał Polsce Ducha, który wyzwala.

Tekst: Anna Zięba