ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

18-go listopada zgodnie z decyzją papieża Franciszka w Kościele obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. W związku z tym faktem w całej Polsce zorganizowana została akcja „ Tytka (Torba) charytatywna”. Polegała ona na zbiórce artykułów spożywczych oraz środków czystości dla osób biednych, wypełnieniu nimi papierowych toreb i przekazaniu ich do punktu Caritas.

ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Dary dla ubogich zebrane przez Szkolne Koło Caritas zostały przekazane do Oddziału Caritas w Dębicy, a następnie rozdzielone wśród ubogich osób.

Organizatorzy „Tytki charytatywnej” dziękują wszystkim , którzy przyłączyli się do akcji (w szczególności klasom: 4E, 4C, 3A) i okazali serce potrzebującym.

Pamiętajmy: DOBRO POWRACA! Dary dla ubogich zebrane przez SKC zostały przekazane przez inicjatora akcji ks.Bronisława Zielińskiego do Oddziału.

Tekst: Barbara Stawarz-Schab